• Zmniejsz rozmiar czcionki
Koszykówka

Zaległości wyrównane

Drukuj PDF

W miniony piątek 6 marca odbyły się dwa zaległe spotkania w ramach Puławskiej Ligi Koszykówki TKKF i w obu nich wystąpiła ekipa TKKF Chemik. Najpierw ambitnie walczyli, przynajmniej do połowy trzeciej kwarty, z Comao Sportowe Puławy, by jednak doznać porażki 53 – 70. Później do przerwy toczyli wyrównany pojedynek z Pogonią, lecz po zmianie stron całkowicie zdominowali rywala, a wielki w tym udział miał Marcin Franas zdobywając 45 punktów. Trzeba też odnotować, że w meczu tym trafił 13 „trójek” na co najmniej 80% skuteczności, co jeśli nie jest rekordem to na pewno jednym z najlepszych osiągnięć w 40-letniej historii ligi.
W piątek 13 marca (nie wierzymy w pecha) odbędzie się ostatnia kolejka sezonu po której odbędzie się uroczyste zakończenie ligi. Rozkład jazdy: 18.00 Pulawian Wurst – TKKF Chemik Young; 19.00 Comao Sportowe Puławy – Pogoń; 20.00 TKKF Chemik – Old Team.

Więcej…

Przedostatnia kolejka

Drukuj PDF

Przedostatnia pełna kolejka przyniosła dwa łatwe zwycięstwa Comao Sportowe Puławy nad Pogonią i TKKF Chemik Young z Pulawian Wurst oraz interesujący pojedynek TKKF Chemik z Old Team. „Chemicy” bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i już po pierwszej kwarcie uzyskali sporą przewagę nad mocno osłabionymi i grającymi tylko w 5 osobowym składzie. I gdy wydawało się, że będzie to dla nich przysłowiowy spacerek rywale pokazali charakter i po bardzo udanej zwłaszcza ostatniej kwarcie byli blisko odrobienia strat i ulegli tylko 5 punktami.
W najbliższy piątek 6 marca odrabiamy zaległości. O 18.00 Camao Sportowe Puławy zmierzy się z TKKF Chemik, a o 19.00 Pogoń zagra z TKKF Chemik. Ostatnia pełna kolejka (przeniesiona z 10 stycznia) odbędzie się 13 marca.

Więcej…

Niespodzianka pod koszem?

Drukuj PDF

Kolejna runda spotkań w ramach Puławskiej Ligi Koszykówki TKKF przyniosła dwa spodziewane rozstrzygnięcia w postaci pewnych wygranych Comao Sportowe Puławy z Pulawian Wurst i Old Team z Pogonią oraz jedną teoretycznie niespodziankę (patrząc na układ tabeli i wynik pierwszego meczu) w postaci zwycięstwa w derbowym pojedynku TKKF Chemik z TKKF Chemik Young. Jednak nie do końca możemy się z tym faktem zgodzić, gdyż młodzież po raz kolejny wystąpiła tylko w 5 osobowym składzie i choć taki manewr powiódł się w poprzedniej kolejce, gdzie bardzo szczęśliwie i raczej nie zasłużenie okazali się minimalnie lepsi od Old Team, to w końcu musiała przyjść kara za chyba trochę niezrozumiałą zbytnią pewność siebie.
Uwaga nastąpiła mała zmiana w godzinach rozgrywania spotkań. Wszystkie mecze odbywają się teraz na jednej sali i w najbliższej kolejce zmagania rozpoczną się o godz. 18.00 od meczu Pulawian Wurst z TKKF Chemik Young; o godz. 19.00 Pogoń – Comao Sportowe Puławy i o godz. 20.00 TKKF Chemik – Old Team.

Więcej…

Duże emocje

Drukuj PDF

Kolejna runda spotkań w ramach Puławskiej Ligi Koszykówki TKKF, mimo, że odbyły się tylko dwa spotkania, przyniosła nam sporą dawkę emocji. Oba spotkania rozstrzygnęły się praktycznie dopiero w ostatnich sekundach. Pulawian Wurst tylko jednym punktem okazał się lepszy od Pogoni, która na 2 sekundy przed końcem nie wykorzystała dwóch rzutów osobistych, a TKKF Chemik Young pokonał Old Team raptem dwoma punktami.

Więcej…

Bez niespodzianek

Drukuj PDF

Kolejna runda spotkań w ramach Puławskiej Ligi Koszykówki TKKF nie przyniosła żadnych niespodzianek i wszystkie mecze zakończyły się zwycięstwami ekip teoretycznie wyżej notowanych. Jednak prowadzące w tabeli Comao Sportowe Puławy musiało się sporo namęczyć by udowodnić swą wyższość nad weteranami z Old Team. Spotkanie z kolejnej rundy pomiędzy Comao Sportowe Puławy i TKKF Chemik zostało przełożone na inny termin, który zostanie ogłoszony w późniejszym czasie.