• Zmniejsz rozmiar czcionki
Koszykówka

Ruszyła koszykówka 3x3

Drukuj PDF

Dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w miniony czwartek, 5 lipca, byliśmy organizatorem pierwszego turnieju w ramach Wakacyjnego Grand Prix Puław w koszykówce 3x3. W inauguracyjnej imprezie wzięło udział 5 zespołów w grupie młodzieżowej i 4 w kategorii open. W tej pierwszej zdecydowanie najlepsza okazała się ekipa w składzie Michał Szponder, Eryk Maruszak i Bartosz Mentel. Jednak o pozostałe pozycje walka była bardzo zacięta o czym najlepiej świadczy fakt, że zespoły z lokat II-IV osiągnęły identyczny bilans i o zajętych miejscach decydowała dodatkowa tabela. Z kolei w grupie open z kompletem zwycięstw na najwyższym stopniu podium stanęła ekipa w składzie: Daniel Grzęda, Piotr Małecki i Maksymilian Billewicz.

Kolejny turniej w czwartek 19 lipca na boiskach ZSO nr 1 im. KEN w Puławach przy ul. Kaniowczyków. Startujemy o 17.00 – grupa młodzieżowa i 18.00 – grupa open. Zapraszamy!

Więcej…

Liga na finiszu

Drukuj PDF

Przedostatnia kolejka Puławskiej Ligi Koszykówki przyniosła pewne rozstrzygnięcia, ale jeszcze nie do końca. Pewnym już jest, że po wysokim zwycięstwie z osłabionym kadrowo Chemikiem, tytuł mistrzowski obroniła A.R. Altra. Z kolei zwycięstwo Pogoni, po emocjonującej rywalizacji i doskonałej serii rzutów za 3 punkty, nad Bankiem Spółdzielczym spowodowało, że triumfatorzy, aby utrzymać III miejsce muszą to powtórzyć w ostatniej kolejce.

Więcej…

Będzie ciekawy finisz

Drukuj PDF

Miniona kolejka teoretycznie zakończyła się triumfami faworytów jednak emocji nie zabrakło. Chemik z pozoru dość pewnie uporał się z osłabioną tego dnia Pogonią, jednak w pewnym momencie mecz mógł przybrać całkiem inny obrót. Z kolei ponownie przez braki kadrowe, a trochę też przez niewykorzystanie kilku czystych sytuacji, kolejnej porażki doznał Bank Spółdzielczy w konfrontacji z prowadzącą w tabeli A.R. Altra. Faworyci wykorzystali (i za to im chwała) dość dużą zadyszkę grających tylko w piątkę „bankowców” w ostatnich minutach II kwarty. Ta przewaga, mimo, że w drugiej połowie byli niespodziewanie dużo słabsi od rywali, pozwoliła im dowieść skromne zwycięstwo do końca. Takie rozstrzygnięcia spowodowały, że w ostatnich kolejkach dojdzie do podwójnych konfrontacji (ze względu na przeniesienie kolejki z 16 lutego) między Altrą i Chemikiem o I miejsce i Banku Spółdzielczego z Pogonią o III miejsce.

Więcej…

Ciekawa Kolejka

Drukuj PDF

W szóstej serii spotkań byliśmy świadkami bardzo zaciętego pojedynku A.R. Altra z Pogonią, gdzie losy rywalizacji rozstrzygały się praktycznie w ostatnich minutach spotkania. Z kolei Chemik teoretycznie pewnie pokonał Bank Spółdzielczy, jednak biorąc pod uwagę, że weterani z „Banku” wystąpili w 4-osobowym składzie należą się im duże słowa uznania za ambicje i w miarę wyrównaną rywalizację.
W najbliższej kolejce za przewinienia techniczne pauzuje Michał Szponder (Pogoń).