• Zmniejsz rozmiar czcionki
Koszykówka

51 punktów Krzesimira

Drukuj PDF

Krzesimir Szymankiewicz zdobył 51 punktów w konfrontacji Altry z Pogonią, co stanowiło ponad 50% zdobyczy jego ekipy w wygranym meczu 98 – 41. W drugim pojedynku po zaciętej rywalizacji Chemik uporał się z Dbrosem awansując na II miejsce w tabeli. Ostatnie dwie serie spotkań zapowiadają się nader interesujące.
W najbliższy piątek 29 marca o godz. 18. 00 spotkają się Chemik i Pogoń o godz. 19.00 Altra i Bank Spółdzielczy.

Więcej…

Koncert Chemika

Drukuj PDF

Kolejna seria spotkań w ramach Puławskiej Ligi Koszykówki zapowiadała się wyjątkowo interesująca i trzeba przyznać, ze spełniła oczekiwania. Najpierw prawdziwy koncert gry dał Chemik kompletnie rozbijając broniącą tytułu Altrę, która praktycznie przez cały mecz biła głową w mur, a niecelne wymuszane rzuty tylko psuły statystyki. Z kolei w drugim pojedynku Dbros po dramatycznym boju uporał się z Bankiem Spółdzielczym praktycznie zapewniając sobie tytuł mistrzowski. Jednak początkowo nic emocji nie zapowiadało. „Bankowcy” podobnie jak tydzień wcześniej kompletnie przespali początek spotkania po 7 minutach przegrywając 0 – 15. Jednak po II kwarcie było już tylko 20 – 23, a w IV prowadzili nawet 40 – 38. Jednak na kilkanaście sekund przed końcem spotkania nie wykorzystali okazji na dobicie rywala, co spowodowało kontrę i triumf młodzieży równoznaczny praktycznie z tytułem mistrzowskim.

Więcej…

Walczyli pod koszem

Drukuj PDF

Kolejna seria spotkań w ramach Puławskiej Ligi Koszykówki przyniosła pewną wygraną Chemika z Pogonią i sporo emocji w konfrontacji Altry z Bankiem Spółdzielczym. O tym jak wyrównana była to rywalizacja najlepiej świadczy fakt, ze jeszcze niespełna 2 minuty przed końcem mieliśmy remis. Jednak w końcówce pojedynku więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Altry, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Więcej…

UWAGA KOSZYKARZE

Drukuj PDF

Informujemy, że zmianie ulegają godziny rozpoczęcia meczów w Puławskiej Lidze Koszykówki. Wszystkie mecze do końca sezonu będą się rozpoczynały o godzinę wcześniej. Zatem spotkania zaplanowane na godzinę 19.00 będą startowały o 18.00, a te których rozpoczęcie było planowane na godz. 20.00 będą zaczynały się o godz. 19.00. Zmianie nie ulegają pozostałe elementy harmonogramu - daty i miejsca spotkań.

Fatalna kwarta

Drukuj PDF

W ciekawszym meczu kolejki Puławskiej Ligi Koszykówki rozegranej 1 marca, Chemik, ściągając na ten mecz kolejne wzmocnienia, okazał się lepszy od Banku Spółdzielczego. Na końcowy rezultat tej potyczki największy wpływ miała I kwarta zakończona wynikiem 24-3. „Bankowcy” po fatalnym początku obudzili się dopiero po 10 minutach i zaczęli odrabiać straty, które w pewnym momencie wynosiły już tylko 8 punktów. Jednak pośpiech w ostatnich minutach spotkania pozwolił Chemikowi na opanowanie sytuacji i pewną wygraną.
W drugim pojedynku Dbros bez kłopotu uporał się z Pogonią, aplikując im przy okazji 11 „trójek”.