ptkkf.pulawy.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Tenis stołowy

Tenisiści na wózkach

Drukuj PDF

W miniony weekend, już po raz XVI wspomogliśmy organizacyjnie Puławską Fundację Osób Niepełnosprawnych „PA-KT” podczas Ogólnopolskiego Turnieju tenisa stołowego osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W tegorocznej imprezie na starcie stanęło prawie 30 zawodników rywalizujących w trzech grupach niepełnosprawności oraz turnieju open. Choć tym razem na starcie zabrakło „kadrowiczów” to i tak byliśmy świadkami wielu pojedynków stojących na naprawdę wysokim poziomie. Ostatecznie w poszczególnych kategoriach triumfowali: Emilia Kotarska (kobiety), Piotr Sokalski (Tetraplegia) i Grzegorz Papis (Paraplegia i Open).

 

Więcej…
 

Po raz XXVIII

Drukuj PDF

Ostatnim akcentem tenisowego sezonu przed letnią przerwą była już XXVIII edycja Ogólnopolskiego Turnieju tenisa stołowego o puchary Przewodniczącej Rady Miasta (drużynowy) i Prezesa PTKKF (indywidualny). W zmaganiach zespołowych do rywalizacji przystąpiło 12 ekip, które w początkowej fazie walczyło w czterech grupach eliminacyjnych. Ostatecznie najlepsza okazała się Heksa Niedrzwica Duża, która w finale 2-1 pokonała Wojciechówkę. Z kolei na najniższym stopniu podium uplasował się Sygnał Lublin. Natomiast w turnieju indywidualnym triumfował Filip Pawelec przed Miłoszem Plewikiem i Marcinem Trochimem. Na zakończenie imprezy najlepsze „szóstki” tak w zmaganiach drużynowych jak i indywidualnych nagrodzone zostały okazałymi pucharami i nagrodami rzeczowymi, co możliwe było dzięki wsparciu Urzędu Miasta Puławy i Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, którym ta droga składamy serdeczne podziękowania. Do tenisowych stołów wracamy 15 września.

Więcej…
 

Pora na wakacje

Drukuj PDF

Prawie 50 zawodników wzięło udział w ostatnim przed wakacyjną przerwą turnieju w ramach tegorocznej edycji Grand Prix Puław w tenisie stołowym. Tym razem rywalizacja odbywała się w kategoriach wiekowych oraz deblu. W poszczególnych grupach najlepsi okazali się: Bartłomiej Kramek (do 15 lat), Radosław Chrześcian (16-39 lat), Sylwester Jasiocha (40-55lat), Bogdan Grzybek (56 lat i starsi) oraz Radosław Chrześcian/ Błażej Warpas (debel).
Kolejny turniej w ramach Grand Prix Puław 15 września.

Więcej…
 

Tenisowe Mistrzostwa

Drukuj PDF

Ponad 80 zawodników wzięło udział w dwudniowych Otwartych Mistrzostwach Puław w tenisie stołowym zaliczanych również do tegorocznej edycji Grand Prix Puław 2019. Impreza  naprawdę miała dość mocną obsadę w postaci zawodników z czołówki rankingów wojewódzkich i niejednokrotnie dochodziło do zaciętych pojedynków stojących na wysokim poziomie. Z tego też względu nie mieliśmy jakiejś jednej gwiazdy, a wielu teoretycznych faworytów wyjechało bez spełnienia swych ambicji. Na zakończenie każdego dnia medaliści poszczególnych kategorii, a w męskim turnieju open nawet najlepsza „szóstka” nagrodzona została okazałymi pucharami i nagrodami rzeczowymi. Taka pula nagród możliwa była dzięki wsparciu Urzędu Miasta Puławy i Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, którym tą drogą składamy serdeczne podziękowania za wsparcie, bo po ilości uczestników i poziomie widać, że było warto. Jeszcze raz dziękujemy.

Więcej…
 

Przy zielonych stołach

Drukuj PDF

Kolejny turniej w ramach tegorocznej edycji Grand Prix Puław w tenisie stołowym odbył się w minioną niedzielę 24 marca. Na starcie imprezy stanęło ponad 30 zawodników, którzy rywalizowali w „dorosłych” grupach wiekowych oraz indywidualnym i deblowym turnieju open. W poszczególnych kategoriach triumfowali: Marcin Grzyb (16-39 lat i open), Krzysztof Moszczyński, Marek Taczalskioraz duet Krzysztof Moszczyński/Tadeusz Sidoruk.

Więcej…
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL